Nenechte si ujít retreat.

koučka Alena Dokulilová Třebíč

O mně

Alena Dokulilová, transformační koučka a psychoterapeutka

Mám cit pro to odhalit, co se děje ve vaší duši. Umím s vámi jít v koučování po společné cestě, ale současně se ptát na to, co vás na té cestě drží a jaké je vaše proč, o kterém jste dosud neměli ani tušení.

Už od dětství mě zajímalo, jak nás ovlivňují naše vztahy, jak můžeme lépe komunikovat a co je smyslem našeho života. V současné době už žiju svůj život, ve kterém se cítím sama sebou, realizuji své sny a trávím čas s lidmi, které miluji. Každý den jsem vděčná za svoji rodinu, děti a harmonii, kterou sdílím v partnerství se svým manželem. Jsem vděčná za možnost žít život podle našich představ a ráda k tomu dovedu i vás.

live koučink Alena Dokulilová

Za mým koučováním stojí systematická dlouhodobá práce

Koučovací praxi mám postavenou na dlouhodobém vzdělávání. Prošla jsem několika koučovacími výcviky s tuzemskými i zahraničními lektory a dlouhodobým psychoterapeutickým i supervizním výcvikem. Vycházím z postmoderních psychoterapeutických přístupů – Terapie a koučování zaměřené na řešení – Solution focused. Využívám i techniky neurolingvistického programování, které klientům přináší rychlé výsledky. 

koučka Alena Dokulilová Třebíč

Koučovací a terapeutické výcviky

koučka Alena Dokulilová Třebíč

Jak koučuji?

Dokážu se ptát citlivě a empaticky, ale také vyzývavě, směrem k cíli. Pracuji s vaším naladěním a energií. Mám přesah od koučinku do terapie, pokud cítím, že to klient potřebuje.

Věřím tomu, že je důležité znát svou vlastní hodnotu a uvědomění, co znamená být člověkem abychom mohli prosperovat v osobním životě, ale i v tom profesním a v podnikání. To jsou stěžejní pilíře mé práce, na kterých stavím své koučování a terapii.

live koučink Alena Dokulilová

Kde beru energii?

Ráda komunikuji s lidmi, ale když chci být sama, praktikuji mindfulness. Věřím tomu, že jediné, co skutečně máme k dispozici, je přítomný okamžik. Ke všímavosti přítomného okamžiku vedu i své klienty. Zejména všímavost k tělu, k jejich emocím a ve vztazích. 

Když potřebuji získat odstup a vyčistit si hlavu, jdu si zaběhat. V tu chvíli se soustředím jen na radost z pohybu a na přírodu, která je kolem mě. Nechám vše ostatní být a pak mi nápady a řešení přichází samy bez většího úsilí. 

Mám ráda brože, hlavně vážky, protože jsou krásné, ale i proto, že vážka je symbolem znovuzrození a snahy dosáhnout svých cílů. Se stejnými principy pracuji se svými klienty. Vážka je pro mě propojení mé vášně a mé práce, která mi přináší radost.

koučka Alena Dokulilová Třebíč

Moje cesta a Můj autentický příběh

Ne vždy jsem byla tak šťastná a vyrovnaná. Ještě před 10 lety tomu tak nebylo.  Ve svém životě jsem si zažila i pády a nepříjemné situace.

Moje nejhorší a zároveň nejlepší zkušenost

Byla to doba, kdy můj syn měl velmi vážný úraz. Bylo to pro mě velmi těžké období, kdy jsem se často cítila osamocená, a bezradná, bez naděje na zlepšení. Hledala jsem alternativní možnosti léčby, naučila jsem se akupresuru, zabývala jsem se čínskou medicínou. To mi otevřelo další cesty a možnosti v bezvýchodné situaci. Uvědomila jsem si, že chci být tvůrcem svého života, nikoli obětí.

Další zkouškou pro mě byla moje nemoc, kdy jsem procházela  náročnou chemoterapií. V té době jsem pochopila, jak mocná je touha a síla myšlenky. Když  mi bylo nejhůř, posilovala jsem svůj záměr na uzdravení pomocí vizualizace, aniž bych v té době název  a techniku znala.

koučka Alena Dokulilová Třebíč

Moje nejtěžší životní zkouška

Ale asi nejtěžší z mých životních zkoušek bylo odejít z nefunkčního manželství, protože rodina pro mě vždy byla vždycky důležitá. Zažila jsem pocity bezmoci, osamění i frustrace. Někdy jsem měla pocit, že život pro mě už nemá smysl.

To vše mě motivovalo k tomu, že jsem snažila  v každé této životní situaci najít cestu, jak to změnit a jak se cítit opět lépe.

I když se zdálo, že padám na dno, hledala jsem vždycky možnosti, jak událost, která se zdála jako utrpení, změnit na příležitost pro můj rozvoj. Na této cestě, mě vždy  podpořily sebrozvojové programy které jsem absolvovala a také můj kouč.

Díky této podpoře jsem to nikdy nevzdala. Ta cesta byla dlouhá, někdy trnitá a stála mě hodně času a prostředků, které jsem do ní vložila. Našla jsem ale znovu svoji vnitřní sílu, radost a podpořila jsem svoje schopnosti a talenty. Vím, že jak se můj život bude dál vyvíjet je jen na mně. Svůj život si vytváříme sami.

Alena Dokulilová, transformační koučka a psychoterapeutka

I vy můžete objevit a žít život, který milujete. Ráda vás podpořím na vaší cestě, k vysněnému životu svými online programy a VIP koučováním. Ráda se s vámi uvidím.

live koučink Alena Dokulilová
Psychoterapie Alena Dokulilová

© Copyright Mgr. Alena Dokulilová, všechna práva vyhrazena. | Ochrana osobních údajů